  • Mfr # 850S8M1040
  • Zoro # G411093063
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
130
Width - Timing Belts
85 mm
Standards
ARPM;ISO
V-Belt Section
S8M
Outside Length
1040 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
850S8M1040
Country of Origin
China
Dimensions
Width - Timing Belts
85 mm
Outside Length
1040 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
130
Standards
ARPM;ISO
V-Belt Section
S8M
Pitch
8 mm