Melin Tool Co Carbide Stub Drill, 135 deg., 11.5mmx54mm, Overall Length: 90 mm IDR-11.5MM
Carbide Stub Drill, 135 deg., 11.5mmx54mm, Overall Length: 90 mm (Discontinued)
  • Mfr # IDR-11.5MM
  • Zoro # G4696400
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
IDR-11.5MM
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
90 mm
Length of Cut
54 mm
Drill Bit Size
11.5 mm
Shank Dia.
0.4528"
Details
Item
Carbide Stub Drill,135 deg.,11.5mmx54mm
Number of Flutes
2
Drill Bit Point Angle
135 Degrees
Single End/Double End
Single End
Drill Bit Material
Carbide
Drill Bit Finish
Uncoated
Description