- Mfr # 31-68183-K14-972
- Zoro # G301758966
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowUnlock tax-exempt savings
Add Tax ExemptionSpecifications
Product Information
MFR #
31-68183-K14-972
Country of Origin
United States
Dimensions
Use With Installation Accessory Size
4
Wire Strip Length
Phase: 15/16 in (24 mm)
Wire Size
14 AWG; 10 AWG to 2 AWG
Description
DR100 INLET POLY BLUE SIZE 4 TYPE 3R 3P+G 100A 600 VAC 60 Hz +2 AUX