- Mfr # 31-34183-K14
- Zoro # G501756687
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowUnlock tax-exempt savings
Add Tax ExemptionSpecifications
Product Information
MFR #
31-34183-K14
Country of Origin
United States
Dimensions
Wire Strip Length
Phase: 9/16 in (14 mm)
Wire Size
14 AWG to 4 AWG
Use With Installation Accessory Size
3
Description
DR50 RECEPTACLE POLY BLUE SIZE 3 TYPE 3R 3P+G 50A 600 VAC 60 Hz NO AUX