Micro 100 Ball End Mill, nACRo, 1-1/2" L, Carbide BEF-093-250K
Ball End Mill, nACRo, 1-1/2" L, Carbide (Discontinued)
  • Mfr # BEF-093-250K
  • Zoro # G9194151
Get a 10% off coupon
MFR #
BEF-093-250K
Dimensions
Dimension Type
Decimal inch
Milling Diameter
0.0930"
Length of Cut
0.125 in
Shank Dia.
1/8 in
Neck Dia.
0.089 in
Milling Dia.
Neck Length
0.125 in