  • Mfr # HBBC-070562-004
  • Zoro # G3603882
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HBBC-070562-004
Description
0.0650" Min Bore DIA x 0.562" (9/16) Max Bore Depth x 0.1250" (1/8) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.0040" Radius - Carbide Boring Helical Back Rake Right Hand