  • Mfr # HBBC-2101500-004
  • Zoro # G3606350
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HBBC-2101500-004
Description
0.1975" Min Bore DIA x 1.500" (1-1/2) Max Bore Depth x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0040" Radius - Carbide Boring Helical Back Rake Right Hand