  • Mfr # GR-080002
  • Zoro # G8033286
Overall Length
4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
GR-080002
Overall Length
4 in
Tip Width
.080/.082 in
Depth of Cut
0.2700 in
Nose Radius
0.0030 in
Corner Radius
0.003"
Max. Bore Depth
0.810"
Groove Width
0.0800"
Projection
0.2700"