  • Mfr # GR-086002
  • Zoro # G8122405
Overall Length
4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GR-086002
Overall Length
4 in
Tip Width
.086/.088 in
Nose Radius
0.0030 in
Depth of Cut
0.2700 in
Corner Radius
0.003"
Max. Bore Depth
0.810"
Groove Width
0.0860"
Projection
0.2700"