Micro 100 Carbide End Mill, 3.5 mm, Cut 4.5 mm, 2 FLT SFBM-035-9X
Carbide End Mill, 3.5 mm, Cut 4.5 mm, 2 FLT (Discontinued)
  • Mfr # SFBM-035-9X
  • Zoro # G8227956
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
SFBM-035-9X
Country of Origin
United States
Dimensions
Milling Diameter
3.50mm
Overall Length
57.00mm
Length of Cut
4.50mm
Dimension Type
Metric
Shank Dia.
6.00mm
Milling Dia.
3.50mm
Neck Length
9.50mm
Neck Dia.
3.40mm