Micro 100 Carbide End Mill, Dia 2.5mm, Cut L 8.0mm BMRM-025-4
Carbide End Mill, Dia 2.5mm, Cut L 8.0mm (Discontinued)
  • Mfr # BMRM-025-4
  • Zoro # G9729386
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BMRM-025-4
Country of Origin
United States
Dimensions
Length of Cut
8.00mm
Milling Diameter
2.50mm
Dimension Type
Metric
Overall Length
50.00mm
Milling Dia.
2.50mm
Shank Dia.
4.00mm