  • Mfr # QPA2-050200X
  • Zoro # G405308104
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Bore Dia.
0.200"
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QPA2-050200X
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Bore Dia.
0.200"
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Projection
0.0150" (1/64)
Description
0.0550" (1.4 mm) Min Bore DIA x 0.200" Max Bore Depth x 0.0150" (1/64) Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.002" Corner Radius - Carbide Quick Change - Axial and Radial Profiling Right Hand, AlTiN Coated