  • Mfr # QPA5-110375X
  • Zoro # G205307574
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Bore Dia.
0.375" (3/8)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Projection
0.0350"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QPA5-110375X
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Bore Dia.
0.375" (3/8)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Projection
0.0350"
Description
0.1240" Min Bore DIA x 0.375" (3/8) Max Bore Depth x 0.0350" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.005" Corner Radius - Carbide Quick Change - Axial and Radial Profiling Right Hand, AlTiN Coated