  • Mfr # QPA8-4101250X
  • Zoro # G805307912
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
3.00" (3)
Bore Dia.
1.250" (1-1/4)
Shank Dia.
0.5000" (1/2)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QPA8-4101250X
Overall Length
3.00" (3)
Bore Dia.
1.250" (1-1/4)
Shank Dia.
0.5000" (1/2)
Projection
0.1200"
Description
0.4320" Min Bore DIA x 1.250" (1-1/4) Max Bore Depth x 0.1200" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 3.00" (3) Overall Length x 0.008" Corner Radius - Carbide Quick Change - Axial and Radial Profiling Right Hand, AlTiN Coated