  • Mfr # QPF8-410750X
  • Zoro # G805307707
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
2.50" (2-1/2)
Bore Dia.
0.750" (3/4)
Shank Dia.
0.5000" (1/2)
Projection
0.0400"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QPF8-410750X
Overall Length
2.50" (2-1/2)
Bore Dia.
0.750" (3/4)
Shank Dia.
0.5000" (1/2)
Projection
0.0400"
Finish
AlTiN
Description
0.4300" Min Bore DIA x 0.750" (3/4) Max Bore Depth x 0.0400" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.008" Corner Radius - Carbide Quick Change - Axial & Radial Profiling Right Hand, AlTiN Coated