  • Mfr # QBB-2601250-000
  • Zoro # G705307647
Overall Length
2.50" (2-1/2)
Min. Bore
0.2800"
Projection
0.0650"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QBB-2601250-000
Overall Length
2.50" (2-1/2)
Max. Bore Dia.
1.250" (1-1/4)
Shank Dia.
0.3125" (5/16)
Neck Dia. (In.)
0.1950"
Min. Bore
0.2800"
Projection
0.0650"
Offset
0.1038"
Description
0.2800" Min Bore DIA x 1.250" (1-1/4) Max Bore Depth x 0.0650" Projection x 0.3125" (5/16) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand