  • Mfr # QBB5-3201600
  • Zoro # G805308421
Overall Length
3.00" (3)
Projection
0.0800"
Neck Dia. (In.)
0.2400"
Shank Dia.
0.3750" (3/8)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QBB5-3201600
Overall Length
3.00" (3)
Neck Dia. (In.)
0.2400"
Shank Dia.
0.3750" (3/8)
Max. Bore Dia.
1.600"
Projection
0.0800"
Min. Bore
0.3400"
Offset
0.1325"
Description
0.3400" Min Bore DIA x 1.600" Max Bore Depth x 0.0800" Projection x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 3.00" (3) Overall Length x 0.005" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand