  • Mfr # QPR5-110375
  • Zoro # G105307599
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Bore Dia.
0.375" (3/8)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QPR5-110375
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Bore Dia.
0.375" (3/8)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Projection
0.0400"
Description
0.1240" Min Bore DIA x 0.375" (3/8) Max Bore Depth x 0.0400" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.005" Corner Radius - Carbide Quick Change - Radial Profiling Right Hand