  • Mfr # QPR8-120375
  • Zoro # G005308306
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Bore Dia.
0.375" (3/8)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Finish
UN
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QPR8-120375
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Bore Dia.
0.375" (3/8)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Finish
UN
Projection
0.0500"
Description
0.1340" Min Bore DIA x 0.375" (3/8) Max Bore Depth x 0.0500" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.008" Corner Radius - Carbide Quick Change - Radial Profiling Right Hand