  • Mfr # PA8-4101250X
  • Zoro # G105307759
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
3.00" (3)
Bore Dia.
1.250" (1-1/4)
Shank Dia.
0.5000" (1/2)
Projection
0.1200"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PA8-4101250X
Overall Length
3.00" (3)
Bore Dia.
1.250" (1-1/4)
Shank Dia.
0.5000" (1/2)
Projection
0.1200"
Description
0.4320" Min Bore DIA x 1.250" (1-1/4) Max Bore Depth x 0.1200" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 3.00" (3) Overall Length x 0.008" Corner Radius - Carbide Standard - Axial and Radial Profiling Right Hand, AlTiN Coated