  • Mfr # MEF-125-375-005K
  • Zoro # G9197435
Finish
nACRo
Length of Cut
0.125 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MEF-125-375-005K
Length of Cut
0.125 in
Milling Diameter
0.1250"
Dimension Type
Decimal inch
Neck Dia.
0.121 in
Overall Length
2 in
Corner Radius
0.005 in
Shank Dia.
3/16 in
Neck Length
1/4 in
Milling Dia.
0.125 in
Finish
nACRo
Description
Corner Radius End Mill, 0.125 in Milling Dia., Carbide, nACRo, Straight, Inch, 0.005 in, 0.125 in, 2 in