  • Mfr # BEF-062-200-3
  • Zoro # G0999935
Number of Flutes
3
Length of Cut
3/32"
Shank Dia.
1/8"
Neck Dia.
0.0580"
End Mill Style
Ball
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BEF-062-200-3
Length of Cut
3/32"
Shank Dia.
1/8"
Neck Dia.
0.0580"
Milling Dia.
1/16"
Overall Length
1-1/2"
Details
Number of Flutes
3
End Mill Style
Ball
Finish
UN
Description
0.0625" (1/16) Cutter DIA x 0.093" (3/32) Length of Cut x 0.200" Reach Carbide Ball End Mill for Steels and High Temperature Alloys, 3 Flutes