  • Zoro # G111240316
/ea
Key Features
Overall Length
2-1/2 in
Shank Dia.
1/4 in
Bore Dia.
0.2400 in
Finish
UN
Neck Dia.
0.2150 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
FGIC3-9741
Zoro #
G111240316
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
2-1/2 in
Shank Dia.
1/4 in
Bore Dia.
0.2400 in
Neck Dia.
0.2150 in
Tooth Width
0.0400 in
Radius
0.0030 in
Head Width
0.240 in
Max. Bore Depth
1-1/4 in
Details
Finish
UN
Projection
0.0800 in
Overall Reach
1-1/4 in
Left/Right Hand
Right Hand
Centerline Offset
0.1150 in