  • Mfr # FGC3-125-025-025
  • Zoro # G3605958
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
FGC3-125-025-025
Country of Origin
United States
Description
0.1250" (1/8) Min Bore DIA x 0.0250" Projection x 0.1250" (1/8) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Face Grooving Right Hand