  • Mfr # FGC3-250-040-050X
  • Zoro # G3604296
/ea
Get a 10% off coupon
MFR #
FGC3-250-040-050X
Description
0.2500" (1/4) Min Bore DIA x 0.0500" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Face Grooving Right Hand, AlTiN Coated