  • Mfr # QRRC3-039-1000-370
  • Zoro # G201019563
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QRRC3-039-1000-370
Description
0.3700" Min Bore DIA x 1.000" (1) Max Bore Depth x 0.0390" Tooth Width x 0.1000" Projection x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0030" Radius - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand