  • Mfr # QMFR-030-250-080
  • Zoro # G7968186
Overall Length
1.500 in
Shank Dia.
0.1875 in
Bore Dia.
.080"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QMFR-030-250-080
Overall Length
1.500 in
Shank Dia.
0.1875 in
Bore Dia.
.080"
Groove Width
.030"
Max. Cutting Depth
.250"
Radius
1/64"
Neck Dia.
0.0550"
Min. Bore Dia.
0.0800"
Max. Bore Depth
1/4"
Finish
Uncoated
Offset
.025"
Projection
0.0250"
Description
Grooving Tool, 0.1875 in, Right Hand