  • Mfr # KC-125-190-093X
  • Zoro # G0983616
Face Width
3/32"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
KC-125-190-093X
Face Width
3/32"
Neck Length
0.097"
Details
Finish
AlTiN
Projection
0.0275"
Description
0.1250" (1/8) Cutter DIA x 0.093" (3/32) Width x 0.097" Neck Length CarbideSquare Keyseat Cutter, 6 Flutes, AlTiN Coated