  • Mfr # QBM-4602000
  • Zoro # G7891003
Overall Length
3.500"
Bore Depth
2.00"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QBM-4602000
Overall Length
3.500"
Bore Depth
2.00"
Groove Width
0.3030"
Neck Dia.
0.4350"
Max. Bore Depth
2"
Corner Radius
0.008"
Finish
Uncoated
Projection
0.0520"
Description
2.000" (2) Max Bore Depth x 0.3030" Tooth Width x 0.0520" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 3.50" (3-1/2) Overall Length x 0.008" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Head Tool Right Hand