  • Mfr # QBB-180750-000X
  • Zoro # G1000976
Overall Length
2"
Finish
AlTiN
Shank Dia.
1/4"
Projection
0.0450"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QBB-180750-000X
Overall Length
2"
Shank Dia.
1/4"
Max. Bore Depth
3/4"
Neck Dia.
0.1350"
Groove Width
0.1500"
Min. Bore Dia.
0.1800"
Finish
AlTiN
Projection
0.0450"
Description
0.180" Min Bore DIA x 0.750" (3/4) Max Bore Depth 0.1500" Tooth Width 0.045" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand, AlTiN Coated