  • Mfr # QFGF-250-062-100X
  • Zoro # G3602537
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QFGF-250-062-100X
Description
0.2500" (1/4) Min Bore DIA x 0.750" (3/4) Max Bore Depth x 0.0620" (1/16) Tooth Width x 0.1000" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.0310" (1/32) Radius - Carbide Quick Change - Face Grooving Full Radius Right Hand, AlTiN Coated