  • Mfr # QSPD-375-140
  • Zoro # G1000090
/ea
Key Features
Flute Length
1"
Overall Length
2-1/2"
Shank Dia.
3/8"
Point Angle
140 Degrees
Finish
UN
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
QSPD-375-140
Country of Origin
United States
Dimensions
Flute Length
1"
Overall Length
2-1/2"
Shank Dia.
3/8"
Drill Size
Flat Width
0.056"
Radius
0.0390"
Details
Point Angle
140 Degrees
Finish
UN
Number of Flutes
2
Description
0.3750" (3/8) Drill DIA x 1.000" (1) Flute Length Carbide Quick Change - Spot Drill, 2 Flutes