  • Mfr # QTMT-080125-22X
  • Zoro # G611240007
/ea
Free Shipping & Returns
Coating
AlTiN
Length from Holder
1.35 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QTMT-080125-22X
Length from Holder
1.35 mm
Min. Bore Dia.
6.000 mm
Neck Dia.
4.660 mm
Overall Length
2.50 in
Head Width
5.50 mm
Shank Dia.
0.3125 in
Max. Bore Depth
22.00 mm
Coating
AlTiN
Offset
0.607 mm
Projection
0.677 mm
Included Angle
60
Centerline Offset
1.530 mm