  • Mfr # QRR-062-250-245X
  • Zoro # G201018665
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
QRR-062-250-245X
Country of Origin
United States
Description
0.2450" Min Bore DIA x 0.250" (1/4) Max Bore Depth x 0.0620" (1/16) Tooth Width x 0.0500" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length - Carbide Quick Change - Retaining Ring Grooving Right Hand, AlTiN Coated