  • Mfr # RR-055-1500-375
  • Zoro # G701018905
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RR-055-1500-375
Description
0.3750" (3/8) Min Bore DIA x 1.500" (1-1/2) Max Bore Depth x 0.0550" Tooth Width x 0.1000" Projection x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand