  • Mfr # RR-025-1000-250X
  • Zoro # G601020497
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
RR-025-1000-250X
Country of Origin
United States
Description
0.2500" (1/4) Min Bore DIA x 1.000" (1) Max Bore Depth x 0.0250" Tooth Width x 0.0500" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide Retaining Ring Grooving Right Hand, AlTiN Coated