  • Mfr # SFAM-030020
  • Zoro # G7821161
Overall Length
57 mm
Shank Dia.
6 mm
Length of Cut
12 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SFAM-030020
Overall Length
57 mm
Shank Dia.
6 mm
Length of Cut
12 mm
Diameter
3mm
Cutter Dia. - Machining
3.00mm
Cutter Dia.
3 mm
Milling Dia.
3.000 mm
Description
Solid Router Bit, Primary Material Application Aluminum, Spiral Upcut, Metric, 3 mm Cutter Dia.