  • Mfr # SFAM-080100
  • Zoro # G8206922
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
100 mm
Shank Dia.
8 mm
Length of Cut
20 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SFAM-080100
Overall Length
100 mm
Shank Dia.
8 mm
Length of Cut
20 mm
Dimension Type
Metric
Neck Length
40.00 mm
Diameter
8mm
Neck Dia.
7.90 mm
Cutter Dia. - Machining
8.00mm
Cutter Dia.
8 mm
Milling Dia.
8.000 mm
Description
Solid Router Bit, Primary Material Application Aluminum, Spiral Upcut, Metric, 8 mm Cutter Dia.