  • Mfr # SAT-600-16X
  • Zoro # G3604917
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SAT-600-16X
Description
0.2000" Min Bore DIA x 0.600" Max Bore Depth x 0.0720" Tooth Width x 0.0450" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide ACME Thread Right Hand, AlTiN Coated