  • Mfr # QBB-3202000X
  • Zoro # G8343815
Overall Length
3-1/2 in
Bore Depth
2.000"
Finish
AlTiN Coated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QBB-3202000X
Overall Length
3-1/2 in
Bore Depth
2.000"
Radius
0.0050 in
Max. Bore Depth
2 in
Min. Bore Dia.
0.3200 in
Groove Width
0.2000"
Neck Dia.
0.2400"
Corner Radius
0.005"
Finish
AlTiN Coated
Projection
0.0800 in
Overhang
2.3530 in
Center to Cutting Tip
0.1325 in
Offset Point
0.1325 in
Finish - Machining
AlTiN
Material - Machining
Description
Boring Bar, Boring, AlTiN, 0.1325 in, Micro-Quik Tool Holder