  • Mfr # MGR30S2ABB
  • Zoro # G116267219
/ea
See details
Key Features
Perfomance
Residential
Cooking Surface Material
Gas Burner
Overall Width
30 in
Overall Depth
27 in
Weight
181 lb
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
MGR30S2ABB
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Overall Width
30 in
Overall Depth
27 in
Overall Height
46 1/4 in
Manufacturer Warranty Length
2 yr
Details
Perfomance
Residential
Cooking Surface Material
Gas Burner
Weight
181 lb
Number of Burners
4
Features
Adjustable Oven Racks, Preset Cooking Options, Steam Cleaning
ADA Compliant
Yes
Color
Black
Lower Oven Capacity
6.1 cu ft
Cooktop BTU Output
5,000 to 18,500 BTU
Power Source
Natural Gas
Item
Oven Range
Self Cleaning
No
Standards
UL
Voltage
120V AC