  • Mfr # MGR30S2AST
  • Zoro # G816267205
/ea
Key Features
Cooking Surface Material
Gas Burner
Cooktop BTU Output
5,000 to 18,500 BTU
Standards
UL
ADA Compliant
Yes
Features
Adjustable Oven Racks, Preset Cooking Options, Steam Cleaning
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
MGR30S2AST
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Overall Width
30 in
Overall Depth
27 in
Overall Height
46 1/4 in
Manufacturer Warranty Length
2 yr
Details
Cooking Surface Material
Gas Burner
Cooktop BTU Output
5,000 to 18,500 BTU
Standards
UL
Item
Oven Range
ADA Compliant
Yes
Features
Perfomance
Residential
Voltage
120V AC