  • Zoro # G900511856
/ea
Key Features
Chemistry
SLA, AGM
Width
2.76 in
Depth
1.85 in
Height
3.98 in
Weight
1.83 lbs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ML4-6437
Zoro #
G900511856
UPC #
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
2.76 in
Depth
1.85 in
Height
3.98 in
Details
Chemistry
SLA, AGM
Weight
1.83 lbs
Amperage
4.5 AH
Voltage
6 V