  • Mfr # ML-U1-CCA1209
  • Zoro # G900501734
/ea
Key Features
Chemistry
SLA, AGM
Width
7.75 in
Depth
5.11 in
Height
7.06 in
Weight
12.89 lbs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ML-U1-CCA1209
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
7.75 in
Depth
5.11 in
Height
7.06 in
Details
Chemistry
SLA, AGM
Weight
12.89 lbs
Amperage
35 AH
Voltage
12 V