  • Mfr # YTX7A-BSGEL1590
  • Zoro # G500525604
Chemistry
GEL
Width
5.90 in
Depth
3.38 in
Height
3.70 in
Weight
5.51 lbs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
YTX7A-BSGEL1590
Width
5.90 in
Depth
3.38 in
Height
3.70 in
Details
Chemistry
GEL
Weight
5.51 lbs
Amperage
6 AH
Voltage
12 V