  • Zoro # G912125201
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Plastic/Rubber
Bulb Shape
A19
Bulb Minimum Starting Temperature
-20°C
For Use With
Seed Starting, Growing Herbs, Flowers, Houseplants, Fruits, Vegetables Indoors
Shatter-Resistant
Yes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
802263
Zoro #
G912125201
Details
Material
Plastic/Rubber
Bulb Shape
A19
-20°C
For Use With
Shatter-Resistant
Yes
Rough Service
Watts
12W
Light Technology
LED
Voltage
120V
Bulb Base Type
Medium Screw (E26)
Application
Kitchen Garden, Home Growing, Small Footprint Living, Indoor Herb Garden, Houseplants, Desk Plants
Bulb Operating Temp. Range
-20 to 60°C