  • Mfr # 1000DH8M30
  • Zoro # G006116337
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
30 mm
Features
Dual-Sided
Outside Length
1000 mm
Height
8.34 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1000DH8M30
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Width - Timing Belts
30 mm
Outside Length
1000 mm
Height
8.34 mm
Details
Pitch - Timing Belts
8 mm