  • Mfr # 1512H14M85
  • Zoro # G302599537
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
108
Pitch - Timing Belts
14mm
Width - Timing Belts
85mm
Industry Number - Timing Belts
1512-14M-85
Material
Chloroprene Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1512H14M85
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Width - Timing Belts
85mm
Height
10mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
108
Pitch - Timing Belts
14mm
Industry Number - Timing Belts
1512-14M-85
Material
Chloroprene Rubber
Weight
2.8334 lbs
Core Cord
Fiberglass
Cover Material
Nylon
Description
(HTD) 14mm Pitch, 1512mm L x 85mm W