  • Mfr # 150MTS8M1600
  • Zoro # G106117289
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
1600 mm
Number of Teeth - Timing Belts
200
Pitch - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
15 mm
Material
High Hardness Synthetic Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
150MTS8M1600
Country of Origin
Japan
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1600 mm
Width - Timing Belts
15 mm
Height
5.3 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
200
Pitch - Timing Belts
8 mm