  • Mfr # 300S8M1680
  • Zoro # G006118881
/ea
Key Features
Pitch - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
30 mm
Outside Length
1680 mm
Height
5.3 mm
Gearbelt Type
S8M
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
300S8M1680
Country of Origin
Japan
Dimensions
Width - Timing Belts
30 mm
Outside Length
1680 mm
Height
5.3 mm
Details
Pitch - Timing Belts
8 mm